Mobilność

edroga614Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powołał zespół doradczy, którego zadaniem będzie rekomendowanie rozwiązań z zakresu mobilności i transportu, które zapewnią przyjazną dla mieszkańców przestrzeń publiczną.

edroga969Tydzień po przyjęciu Krajowego Programu Budowy Dróg Krajowych, uchwalony został Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku (KPK). Na inwestycje kolejowe, realizowane do 2023 r. w ramach KPK, zostanie przeznaczonych 67,5 mld zł.

edroga232Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) jest organizowany każdego roku w dniach 16-22 września. Celem tej inicjatywy jest zachęcanie władz lokalnych do wprowadzania zrównoważonych środków transportu w miastach i promowania ich wśród mieszkańców.

edroga234W Dąbrowie Górniczej jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Teraz pora, aby stał się także środkiem codziennej komunikacji, równie popularnym jak samochód czy transport publiczny.

DSC 0281Wkrótce mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać z nowego, funkcjonalnego i nowoczesnego kompleksu, w którym mieścić się będzie centrum obsługi pasażerów, miejska mediateka, podziemny parking na 240 aut, hotel i kameralne centrum biurowo-handlowe.

ban ogOrganizatorzy TRA2016 (Transport Research Arena), najważniejszej w Europie konferencji podejmującej problematykę badań naukowych w obszarze transportu, zapraszają do składania abstraktów na wystawę plakatów - TRA Marketplace.