Mobilność

dom mat lemaOd 4 do 10 maja 2015 roku obchodzimy Trzeci Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem głównym tematem jest bezpieczeństwo dzieci na drogach, zwłaszcza w krajach rozwijających się, gdzie ginie ich trzy razy więcej niż w krajach rozwiniętych. Celem jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu na temat bezpiecznych zachowań oraz wpływ na decydentów, którzy mogą to bezpieczeństwo poprawiać.

edroga947Jak co roku nad bezpieczeństwem podczas długiego weekendu czuwało kilkanaście tysięcy policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

edroga661W okresie długiego weekendu majowego (30 kwietnia - 3 maja) spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach. Zwiększonego ruchu możemy spodziewać się przede wszystkim na niektórych odcinkach autostrad i w Punktach Poboru Opłat (PPO).

edroga138Od 31 marca 2018 roku system eCall, czyli urządzenia do automatycznego wezwania służb ratowniczych do wypadków samochodowych, będzie na wyposażeniu wszystkich nowych samochodów osobowych i dostawczych. Nowe przepisy, które 28 kwietnia uchwalił Parlament Europejski, mają zmniejszyć liczbę śmiertelnych ofiar wypadków o 10 proc, czyli około 2,5 tys. osób rocznie.

edroga993Od czerwca nowi pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy będą mogli podróżować za pół ceny, dzięki wprowadzeniu promocyjnego "biletu nowego pasażera".

logo kokonat 2015W dniach 22-23 kwietnia odbywa się w Krakowie KoKoNaT, czyli Konferencja Kół Naukowych Transportu. To doskonała okazja dla studentów wiodących uczelni w Polsce do zaprezentowania wyników swoich pierwszych prac badawczych. W tym roku do Politechniki Krakowskiej zjechali żacy m.in. z Warszawy, Gdańska i Wrocławia. Ich entuzjazm i zaangażowanie w sprawy transportu świadczą o tym, jak istotne jest poznawanie mechanizmów nim rządzących. Rozwiązywanie problemów transportowych to przede wszystkim oszczędzanie czasu i poprawianie komfortu podróżujących, co dotyczy praktycznie każdego z nas.