Inżynieria ruchu

zebra crossing 1242780 960 720Na rondzie Romana Dmowskiego będzie można przejść przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską bez schodzenia do podziemi. Naziemne przejścia dla pieszych ułatwią też dojście do przystanków tramwajowych, a przejazdy rowerowe pomogą cyklistom przejechać przez to skrzyżowanie.

parkometrOd początku drugiego tygodnia stycznia zaczną obowiązywać nowe regulacje w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie. Najwięcej zmian dotyczyć będzie zasad wydawania abonamentów mieszkańca. Największa z dotychczasowych stref, czyli P1 zostanie podzielona na cztery obszary.

DSC01141 1Ukończona została druga kładka dla pieszych w Głogoczowie. Została oddana do użytkowania w czwartek 21 grudnia 2017 r. Powstała w ramach programu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim.” Jest to ostatnia z kładek dla pieszych zaplanowanych do realizacji na odcinku Zakopianki od Krakowa do Myślenic.

rondo OkólnaSkrzyżowanie ulicy Okólnej z drogą krajową nr 71 jest jednym z dojazdów do węzła autostradowego w Strykowie. Jednocześnie to trasa do Łagiewnik, a także Skotnik i Zgierza. Wyjazd z ulicy Okólnej, która jest drogą podporządkowaną w godzinach szczytu jest utrudniony.

kat row 1W ubiegłym tygodniu w Katowicach zakończono prace i dokonano odbioru inwestycji obejmującej przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki, Poniatowskiego, Szeligiewicza.

traffic signBudowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej coraz bliżej. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia.