Inżynieria ruchu

parkometrKrakowska Strefa Płatnego Parkowania zostanie poddana korekcie i dostosowana do wymogów ustawowych. Zmiany mają zostać wprowadzone do końca października br. Pozostanie średnio 88 proc. miejsc parkingowych w mieście, a w strefie P5 (z uwzględnieniem miejsc nocnych) nawet ich przybędzie.

zakazWykonawca przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie (etap I: odcinek od wiaduktów w ciągu ul. Armii Krajowej do ul. Krasińskiego) przystępuje do realizacji zadania. W najbliższych dniach wykonywane będą tymczasowe przejazdy przez pas rozdziału.

objazd10 sierpnia w godzinach popołudniowych został przełożony ruch na wschodnią jezdnię budowanej drogi ekspresowej S7 przed węzłem Piaski na obwodnicy Jędrzejowa.

P602023811 sierpnia rozpocznie się ostatni etap kompleksowego remontu Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach na odcinku od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Oznacza to, że zamknięta dla ruchu będzie jezdnia w stronę Katowic.

S3 Chrostnik KochlicePB 1Od piątku, tj. 4 sierpnia, nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na przełożeniu ruchu z drogi krajowej nr 3 na nowo wybudowaną prawą jezdnię drogi ekspresowej S3. Nowym, 6-km odcinkiem drogi będzie można przejechać pomiędzy miejscowościami Chróstnik a Kochlice.

IMG 20170718 133819Na terenie Torunia trwa budowa bramownic, na których pojawi się oznakowanie przejazdu tranzytowego przez miasto.