Drogi i mosty

edroga036W siedzibie kazimierskiego starostwa podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 768 wraz z budową obwodnicy Kazimierzy Wielkiej i budową obwodu drogowego w systemie "zaprojektuj – zbuduj”.

droga2 01Wyczekiwana drogowa inwestycja dla Wałbrzycha i gminy Walim zakończona. Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanego odcinka pomiędzy rondem przy ul. Uczniowskiej a skrzyżowaniem ulic Strzegomskiej, Świdnickiej, Noworudzkiej i 11 Listopada.

IMG 0492Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o przyznaniu Łomży ponad 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na budowę i modernizację dróg.

budowa 04Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę ponad 1-km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy w dzielnicy Wawer.

20170719 112917Przy przejeździe kolejowym na ul. Polnej w Toruniu znak "stop" przypominał o niebezpieczeństwie i niezależnie od tego czy pociąg jechał czy nie, nakładał obowiązek zatrzymywania się. Po przebudowie ulicy Polnej znak będzie już tylko wspomnieniem. Zastąpi go sygnalizacja świetlna, która będzie się załączała tylko w momencie przejazdu pociągu. Poprawi się także komfort przejazdu przez tory.

PBDKDZgodnie z uchwałą Rady Ministrów, limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Jednocześnie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk został zobowiązany do przedstawienia do końca roku listy inwestycji, których budowa zostanie sfinansowana w ramach podwyższonego o 28 mld zł limitu. Lista już powstała.