Drogi i mosty

S7S17A217 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane trzy umowy na „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca”.

roboty drogoweW czerwcu zakończono przetarg na realizację inwestycji, w lipcu przeprowadzono prace na pobliskich drogach, w końcu przyszedł czas na zmiany w ciągu ul. Starogardzkiej. Pierwsze działania rozpoczęły się 16 sierpnia.

1aDo przetargu na przebudowę ulic Zbąszyńskiej i Swojskiej w Łodzi zgłosiły się cztery firmy. Ich oferty opiewały na kwoty od 8,3 mln złotych do 9,6 mln. Według komisji przetargowej najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag. Wkrótce zostanie podpisana umowa i na początku września rozpoczną się prace.

S19granicalubartowDziewięć firm projektowych złożyło oferty w przetargu na wykonanie koncepcji programowej oraz dokumentów przetargowych dla odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy z województwem mazowieckim do Lubartowa. Cztery firmy zainteresowane są realizacją trzech części na jakie podzielono cały odcinek. Jedna z firm zainteresowana jest dwoma odcinkami, a cztery tylko jednym.

S7 Ostroda Rychnowo 111 sierpnia otwarty został blisko 12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe – Rychnowo w województwie warmińsko-mazurskim. To część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km).

edroga10095,85 mln zł to wartość dofinansowania, jakie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymała Dąbrowa Górnicza na montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Pozwoli to na wymianę 2700 obecnych opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.