Drogi i mosty

edroga344GDDKiA wkrótce ogłosi przetarg na ostatnie odcinki autostrady A1 na terenie województw: łódzkiego i śląskiego.  Odcinki będą realizowane w formule „Projektuj i buduj”, a ich budowa zakończy się do 2021 roku.

DSC0488329 czerwca otwarty zostanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7, tzw. Trasy Nowohuckiej, czyli części wschodniej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Rybitwy i ul. Igołomską. Nowa trasa pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie transportu samochodowego w Krakowie. Tym bardziej, że równolegle na ul. Półłanki zacznie obowiązywać zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

IMG 049226 czerwca w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie ul. Zawadzkiej w Łomży. Jej przebudowa trwała od lipca ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała miasto ponad 3,5 mln zł. - Jest to bardzo istotna droga, jeżeli chodzi o układ komunikacyjny naszego miasta – podkreślał prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski. Dodał też, że w planach jest przedłużenie ul. Zawadzkiej do Szosy do Mężenina.

edroga364Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycyjnych dla rozbudowy drogi krajowej nr 47 Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu oraz budowy obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79.

budowa 12W województwie podkarpackim prowadzona będzie rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica - Trzcinica. Drogowcy poprawią też warunki i bezpieczeństwo ruchu na dojazdach do przejścia granicznego Korczowa wraz z systemem wspomagającym zarządzanie ruchem.

edroga001Przebudowa 19-kilometrowego odcinka drogi Bukowska Wola – Działoszyce, rozbudowa drogi powiatowej w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna i Karwodrza czy drogi łączącej Rabkę i Naprawę – to tylko część z 18 inwestycji, na które w ramach konkursu na modernizację dróg powiatowych i gminnych zarząd województwa przeznaczył z RPO prawie 91 mln zł.