Drogi i mosty

budowa 03Realizację 17-kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 za 380 milionów złotych przewiduje podpisana 9 lutego umowa na projekt i budowę kolejnego fragmentu trasy Via Baltica. Odcinek od „węzła Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”, jest kolejnym zadaniem na podlaskiej części S61, którego realizację rozpoczyna białostocki oddział GDDKiA. Następnym będzie część od węzła „Łomża Zachód” do „węzła Kolno”, czyli główny fragment obwodnicy Łomży.

excavators 800996 960 720- O ile cieszą remonty dróg, to czymś wyjątkowym jest budowanie od podstaw – mówił marszałek Andrzej Buła podczas uroczystego podpisania dwóch umów na zupełnie nowe inwestycje drogowe. Obwodnica Malni i Choruli oraz wiadukt w Gogolinie to od dawna wyczekiwane w regionie inwestycje.

edroga992W 2018 roku na łódzkich ulicach pojawi się 1500 nowych i zmodernizowanych latarni, które nie tylko dają więcej światła, ale są też tańsze w eksploatacji.

edroga002Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił wielki drogowy program samorządowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt zakłada budowę i remont nawet 2 tysięcy kilometrów dróg w województwie – po 100 km w każdym powiecie ziemskim.

roboty drogoweOd ubiegłego roku trwają prace w terenie związane z budową I etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską. Całe zadanie nosi nazwę: "Realizacja projektu Trasa Sudecka – budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 383 ul. Jana Kilińskiego wraz z rondem do włączenia w drogę wojewódzką nr 382 ul. Świdnicka)”. Zadanie to odbywa się w formule “Zaprojektuj i wybuduj”.

poronin mostJuż wkrótce zmniejszą się korki na Zakopiance pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem. Za nieco ponad dwa miesiące ruszy Podhalańska Kolej Regionalna, a jeszcze w tym roku zakończą się roboty budowlane przy węźle Poronin – jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w tej części województwa, której koszt oszacowano na blisko 50,5 mln zł.