Drogi i mosty

edroga115Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi S11. Przedmiotem inwestycji jest budowa dwujezdniowej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11, o długości blisko 12 km, na terenach należących do miasta Szczecinka i do gminy Szczecinek.

fotTrasa z Gdańska do Starogardu Gdańskiego to jedna z najbardziej obciążonych dróg w województwie pomorskim. Ruch tranzytowy i lokalny jest tu bardzo duży. Dlatego jej przebudowa to niezwykle wyczekiwana inwestycja. 27-kilometrowy odcinek DW 222 zostanie generalnie przebudowany i przejdzie całkowitą metamorfozę. Skorzystają kierowcy, piesi i rowerzyści. Inwestycję, wartą niemal 85 mln zł, zrealizuje Skanska.

251bRozpoczęła się gruntowna przebudowa 15-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do Damasławka. Nowa trasa będzie gotowa w połowie 2018 roku.

edroga036Przedstawiciele samorządu województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz firmy Eurovia podpisali umowę na modernizację 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna do granicy województwa. Gruntowna przebudowa, dzięki której poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania, będzie kosztować 59 mln złotych.

IMG 0492Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił przetarg na budowę ul. Gandhi od ul. Pileckiego do skrzyżowania z ul. Alternatywy i Pustułeczki. Natomiast wybrany został już wykonawca innej inwestycji - budowy ul. Czerniakowskiej bis.

edroga131W Darłowie przebudowany zostanie kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 203, czyli wychodząca w kierunku Ustki ulica Tynieckiego. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na tę inwstycję.