Inżynieria ruchu

autos 182795 960 720Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingi P+R „Mały Płaszów”. Termin składania ofert mija 22 września.

edroga347Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, Instytutu Informatyki i Telematyki Krajowej Rady ds. Badań Naukowych w Pizie oraz Szwajcarskiego Instytutu Technologii opracowali nowy system systemu zarządzania ruchem, który może zastąpić tradycyjną sygnalizację świetlną, zmniejszając korki i opóźnienia.

edroga585Na fragmencie autostrady A4 Katowice-Kraków rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na odcinku około 7 km. Prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach (skrzyżowanie A4 z DK 86) i Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z S1 Cieszyn/Warszawa), na jezdni w kierunku Katowic.

pieszyLondyn jest w czołówce miast, które wykorzystują inteligentne technologie i zarządzanie ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom.

edroga127Na Woli, Targówku i Pradze Południe trwa rozbudowa II linii metra co wiąże się ze zmianami w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

parkometrKrakowska Strefa Płatnego Parkowania zostanie poddana korekcie i dostosowana do wymogów ustawowych. Zmiany mają zostać wprowadzone do końca października br. Pozostanie średnio 88 proc. miejsc parkingowych w mieście, a w strefie P5 (z uwzględnieniem miejsc nocnych) nawet ich przybędzie.