Inżynieria ruchu

edroga1008Z inteligentnych systemów transportowych, które pozwalają usprawnić komunikację i zarządzać nią, korzysta już większość zachodnioeuropejskich metropolii. Takie projekty coraz częściej wdrażają również duże polskie miasta jak Warszawa czy Poznań. Korzyścią jest nie tylko ekologia, lecz także poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Wyzwaniem pozostaje integracja różnych inteligentnych systemów w skali całego miasta, tak aby usprawnić zarządzanie nim i zapewnić mieszkańcom dostęp do przydatnych informacji.

edroga617Zmiany w organizacji ruchu, aktywne przejścia, dodatkowe oświetlenie, azyle – w Warszawie rozpoczynają się prace, które jeszcze w tym roku znacznie poprawią bezpieczeństwo na kilkuset przejściach dla pieszych. Rozpoczął się także audyt bezpieczeństwa na przejściach w kolejnych czterech dzielnicach.

seattleMiasto Seattle wprowadziło adaptowalny system kontroli ruchu w Wielkiej Brytanii, aby zmniejszyć przeciążenia wzdłuż jednego z najbardziej ruchliwych korytarzy drogowych. System dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych, takich jak przeciążenia, które mogą wynikać z wydarzeń sportowych, koncertów lub zmian natężenia ruchu drogowym na danym obszarze.

P4130029Trwają prace związane z odnową obiektu mostowego mostu nad rzeką Babicą w ciągu ulicy Jana Pawła II w Elblągu. Umowa na roboty z firmą Want z Tczewa została zawarta w listopadzie 2016 roku.

Załączniki:
Pobierz (plan objazdu.pdf)plan objazdu.pdf[ ]267 kB

zakazW okolicy ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach zostanie przebudowany układ drogowy w związku z budową galerii Libero, która ma być gotowa w kwietniu 2018 roku.

IMG 7525Droga wojewódzka nr 485 łączy Pabianice i Bełchatów. Stanowi dla tych miast łącznik z drogą ekspresową S8. Jest także jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg wojewódzkich na terenie Łódzkiego.