Mobilność

zdw lodz dw716Niebezpieczny odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 716, gdzie szczególnie narażeni byli piesi, będzie niebawem zmodernizowany. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na rozbudowę tej trasy, od Stefanowa do Rokicin (powiat tomaszowski), w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Umowa Swing Bydgoszcz23 marca podpisana została umowa pomiędzy miastem Bydgoszcz i firmą PESA na dostawę 18 nowoczesnych tramwajów. Kontrakt jest warty 115 mln złotych. Pierwsze trzy niskopodłogowe i klimatyzowane składy wyjadą na bydgoskie trasy już jesienią.

urzadzenia cz4 4Przewaga tempomatu aktywnego nad zwykłym jest znacząca. Urządzenie to utrzymuje nie tylko stałą prędkość jazdy, ale również bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

park 6092 960 720Trwa drugi konkurs na dofinansowanie z Unii Europejskiej budowy kolejnych parkingów P+R w metropolii warszawskiej. Samorządy mogą dostać 6 mln euro.

renault 01Kombi i vany to kategorie aut, przeciwko którym trudno znaleźć racjonalne argumenty. Są nie tylko znacznie praktyczniejsze od sedanów, często nie ustępują im też pod względem osiągów i własności jezdnych.

edroga234Już w przyszłym roku Warszawa zyska rowerowe połączenie z Ząbkami. Ogłoszony został przetarg na projekt i budowę drogi dla rowerów wzdłuż ul. Radzymińskiej. To kolejna inwestycja realizowana w ramach współpracy gmin metropolii warszawskiej.