Mobilność

bus 1868507 960 720Mieszkańcy Białogardu będą korzystali z wygodnego transportu. Zakład Komunikacji Miejskiej zamierza zmodernizować tabor autobusowy. Z pomocą unijnej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego zakupi 8 nowoczesnych pojazdów. Podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji w ramach ZIT KKBOF zaplanowano na 13 grudnia w Koszalinie.

bus 2069419 960 720Gmina Dobra koło Szczecina dołącza do zachodniopomorskich samorządów, które postawiły na usprawnienia transportowe i komunikacyjne. W miejscowości Łęgi powstanie centrum przesiadkowe, które służyć będzie mieszkańcom, kierowcom i rowerzystom. Większą część kosztów inwestycji pokryją fundusze z Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO WZ 2014-2020. Ze strony samorządu województwa umowę o dofinansowanie zadania podpisał marszałek Olgierd Geblewicz. Teraz dokument trafi do wójt Teresy Dery.

image002Tramwaje Śląskie dostaną prawie 400 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Za te środki spółka zmodernizuje i zbuduje linie tramwajowe oraz kupi nowe składy.

bus 690508 1920Już niebawem mieszkańcy ziemi limanowskiej, dzięki unijnym środkom, zyskają nie tylko pięć komfortowych i ekologicznych autobusów, ale też całkowicie nowy dworzec autobusowy oraz 28 wiat przystankowych w całej okolicy.

PLK1110 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy kolei, udostępniona do ruchu została łącznica kolejowa Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, która ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia komunikacji w stolicy Małopolski oraz skrócenia czasu przejazdów do Skawiny, Oświęcimia i Zakopanego.

edroga564Czy w tym roku zima przyjdzie do Polski wcześniej, niż przewidują synoptycy? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że jak co roku zaskoczy kierowców. Mroźna pogoda to nie tylko trudne warunki na drogach, ale także wyzwanie dla naszych samochodów i ich silników. Gdy temperatury spadają poniżej zera, auta potrzebują dodatkowego wsparcia.