Mobilność

chodnik- Dostrzegacie ważne problemy, które dla innych są niedostrzegalne, jak za wysoki próg dla kogoś, kto nie jest pełnosprawny, przeciwdziałacie dyskryminacji w życiu codziennym - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nagród w 2. edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego "Lider Dostępności".

edroga96925 kwietnia marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali 8 umów o dofinansowanie projektów węzłów integracyjnych. Powstaną w Nowym Dworze Gdańskim, Władysławowie, Jastarni, Sopocie Kamiennym Potoku, Gościcinie, Tczewie i Pucku. Zostanie również wybudowany zintegrowany system monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250. Powstanie również węzeł integracyjny transportu publicznego przy przystanku PKM – Gdynia-Karwiny.

merc c 01Najnowszy Mercedes klasy średniej nie chwyta za serce tak mocno jak jego więksi bracia, chociaż urzeka powiewem świeżości i renomą marki. Przyglądamy się wersji wyposażonej w 2.2-litrowy silnik wysokoprężny i automatyczną skrzynię biegów.

DSC04232Czy spełni się prognoza, że do 2040 roku aż 1/4 poruszających się po drogach pojazdów będzie elektryczna? Biorąc pod uwagę rosnący poziom zanieczyszczeń i hałasu, dobrze by było. Jednak nawet jeśli będzie ich mniej, chyba jest to kierunek, w którym zmierzamy. A na pewno obecny rząd.

alkoPierwszy automat do bezpłatnego pobrania jednorazowych testów trzeźwości dostępny będzie w Gdańsku jeszcze przed długim weekendem majowym w sklepie przy ulicy Siennickiej 25a. Pierwsze testy będzie można wykonać w piątek, 28 kwietnia, po południu.

gears 1445368 960 720Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) oraz Instytut Transportu Samochodowego (ITS) podpisały porozumienie, dzięki któremu producenci i dystrybutorzy części będą mogli certyfikować swoje produkty w polskich laboratoriach.