Mobilność

DSC01198W ubiegłym roku Gdańsk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, otrzymał dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięcia związanego z budową węzłów przesiadkowych w Gdańsku Rębiechowie oraz w Gdańsku Osowej. Dla węzła Osowa podpisano właśnie umowę na wykonanie projektu.

mitsu 01Już od 40 lat ten japoński pick-up funkcjonuje jako swego rodzaju synonim auta wielozadaniowego. Jego ostatnia generacja ma, jak zwykle, napęd 4x4 i może przewozić nie tylko ludzi, ale także ciężkie ładunki.

1 aplikacjaSłuchanie muzyki z iPoda lub mp4, kupowanie biletów na komunikację miejską w kiosku, zamawianie taksówki przez centralę telefoniczną – takie czynności wykonywaliśmy stosunkowo niedawno. Ostatnie 5 lat przyniosło aplikacje i usługi, o których wówczas nie mieliśmy pojęcia, a obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jakie nowe usługi zmieniły nawyki Polaków przez ostatnie pół dekady?

xxr1xxx1000Szykuje się prawdziwa transportowa rewolucja w Małopolsce Zachodniej. Do listopada 2020 roku powstaną tu kolejne parkingi P&R, zostaną też zakupione nowe autobusy miejskie. Dawny blask odzyska również dworzec kolejowy w Brzeźnicy. Umowy na wszystkie inwestycje przekazali 15 stycznia marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa. Łączna wartość tych projektów to ponad 91 mln zł, z czego prawie 68 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

DSC01192Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozpoczął przygotowania do kolejnego dużego projektu infrastrukturalnego. Ogłoszono przetarg na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla linii szybkiego tramwaju na Azory.

01Octavia sprzedaje się świetnie, po części dlatego, że występuje w licznych odmianach wyposażeniowych. Jest wśród nich uterenowione kombi o nazwie Scout, które próbuje pukać do drzwi z napisem SUV.