Mobilność

edroga235- Dzisiejsza wizja miasta przyszłości to niekoniecznie budowanie wszystkiego od nowa – powiedziała dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk, prof. PK podczas III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej TRANSEIA „Oceny oddziaływania na środowisko w budownictwie komunikacyjnym”, która odbyła się w grudniu 2017 roku w Krynicy Zdroju. – To także działania na rzecz rewitalizacji lub modernizacji obszarów. Idea projektowania zrównoważonego polega na bliskości człowieka z przyrodą, troszczy się o obecne potrzeby człowieka, ale również przyszłych pokoleń.

Ursus City Smile Electric Bus PolandBydgoszcz przygotowuje się do zakupu pierwszych elektrobusów. Do 2019 roku planowana jest budowa niezbędnej infrastruktury i zakup pierwszych pojazdów. Bydgoszcz jest w gronie 10 miast, które zamierzają w największym stopniu inwestować w nowoczesne technologie przyjazne dla środowiska.

edroga234Podczas posiedzenia Kolegium Prezydenta przyjęta została koncepcja przebiegu tras rowerowych dla Legnicy.

P8230045Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wesprze budowę węzła przesiadkowego i parkingu P+R w krakowskich Bronowicach. Projekt uzyskał najwyższą, niemal maksymalną możliwą ocenę. Inwestycja zyska wsparcie w wysokości ok. 13,6 mln zł.

01Koreańczycy nie zwalniają tempa i wkraczają na nowy segment rynku. Uzupełniają swoją ofertę o średniej wielkości samochód osobowy z napędem elektrycznym.

wezel.ligota 1Trwa budowa węzła przesiadkowego w Ligocie. W związku z prowadzonymi pracami 4 stycznia zmieni się organizacja ruchu na ul. Panewickiej i ul. Zielonogórskiej.