Ochrona środowiska

Trwa jesienne sadzenie drzewPrzy warszawskich ulicach rozpoczęły się jesienne nasadzenia. W ciągu najbliższych trzech tygodni stolica wzbogaci się o blisko 1200 dorodnych drzew, a miejsca do nasadzeń wskazali sami mieszkańcy. Pomogła w tym aplikacja „Milion drzew”.

dym2Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przedłożony przez ministra środowiska.

IMG 8109Rozpoczęły się coroczne jesienne nasadzenia nowych roślin w pasach drogowych w Radomiu. Przy ulicach w całym mieście zostanie posadzonych w sumie aż 361 drzew i 1922 krzewy różnych gatunków. Zrobi się dzięki nim bardziej przyjemnie, a nawet kolorowo, ponieważ będą to odmiany w różnych barwach - między innymi żółte oraz purpurowe.

edroga165Na Śląsku zapoczątkowano współpracę na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów przestrzeni i krajobrazu województwa w ramach Forum Przestrzeni.

LOGO transeiaZaledwie 3 tygodnie pozostały do rozpoczęcia III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej TRANSEIA "Oceny oddziaływania na środowisko w budownictwie komunikacyjnym", która odbędzie się w dniach 6-8 grudnia br.

mapa akustyczna GdanskKażdy budynek w mieście można obejrzeć jako trójwymiarowy model i zobaczyć, jaki jest poziom hałasu na jego elewacji – to niejedyna ciekawa opcja dostępna w nowej mapie akustycznej Gdańska. Obecnie na terenie miasta funkcjonuje 40 stacji pomiarowych, a wyniki monitoringu są także ogólnodostępne na portalu mapy akustycznej.