Drogi i mosty

1aDo przetargu na przebudowę ulic Zbąszyńskiej i Swojskiej w Łodzi zgłosiły się cztery firmy. Ich oferty opiewały na kwoty od 8,3 mln złotych do 9,6 mln. Według komisji przetargowej najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag. Wkrótce zostanie podpisana umowa i na początku września rozpoczną się prace.

S19granicalubartowDziewięć firm projektowych złożyło oferty w przetargu na wykonanie koncepcji programowej oraz dokumentów przetargowych dla odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy z województwem mazowieckim do Lubartowa. Cztery firmy zainteresowane są realizacją trzech części na jakie podzielono cały odcinek. Jedna z firm zainteresowana jest dwoma odcinkami, a cztery tylko jednym.

S7 Ostroda Rychnowo 111 sierpnia otwarty został blisko 12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe – Rychnowo w województwie warmińsko-mazurskim. To część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km).

edroga10095,85 mln zł to wartość dofinansowania, jakie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymała Dąbrowa Górnicza na montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Pozwoli to na wymianę 2700 obecnych opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.

edroga628Wiadukt w Trzebini jest jednym z najważniejszych obiektów inżynierskich na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomerację śląską z Krakowem. Umożliwia bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową łączącą Katowice z Krakowem oraz przyległą do torów ulicą Dworcową. Blisko 400-metrowy wiadukt zostanie teraz przebudowany za około 12 mln zł.

IMG 0492Prawie milion złotych dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ul. Płk. Dąbka. W Olsztynie podpisana została z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowa dofinansowania na ten cel.