Drogi i mosty

Kierownice ołowianka 03Egzotyczne drewno Massaranduba będzie budulcem, z którego wykonane zostaną elementy wykończeniowe powstającej kładki nad Motławą w Gdańsku. Projektant kładki wskazał ten materiał ze względu na jego wysoką trwałość i naturalną odporność na biodegradację.

13440GDDKiA, po przeprowadzeniu procedury negocjacyjnej, udzieliła zamówienia uzupełniającego wykonawcy obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51, które polega na budowie węzła Pieczewo. Węzeł ma powstać do 15 czerwca 2019 r. Koszt realizacji tego zadania to 97,2 mln zł.

notka KDBRD17 PlakatTrwają podsumowania IV KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2017, w ramach których odbyło się IV Forum ORGANIZACJA RUCHU 2017 oraz V Forum BARIERY 2017. Były to XXI i XXII wydarzenia z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

DSC00361 1Budowa mostu przez Wisłę w ciągu drogi ekspresowej S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska jest zaawansowana już w 83%. Przeprawa składa się z dwóch równoległych obiektów o długości 706 i 695,5 metrów.

mapa warszawa gddkiaTrwają prace przy realizacji pełnej ekspresowej obwodnicy Warszawy. Z planowanych około 83 km, zrealizowano już ponad połowę - 43 km - nowych dróg ekspresowych. Na kolejnym odcinku (węzeł Puławska – węzeł Lubelska) o długości 18,5 km rozpoczęły się pierwsze prace budowlane, natomiast na etapie przetargu jest węzeł Lubelska oraz odcinek pomiędzy węzłami Lubelska i Zakręt. Docelowo na warszawskiej obwodnicy zostanie zlokalizowanych 30 węzłów.

PKDMarszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk objęli honorowym patronatem II Lubelskie Forum Drogowe, które 2 i 3 marca odbywa się w Lublinie. Tematem przewodnim konferencji, organizowanej przez Polski Kongres Drogowy, jest lubelski węzeł i jego przyszłość po niedawnym ukończeniu budowy obwodnicy miasta.