Drogi i mosty

plac2U zbiegu ul. Brackiej, Chmielnej, Zgody i Szpitalnej będzie Plac Pięciu Rogów – nowa przestrzeń przyjazna mieszkańcom. Na podstawie koncepcji wybranej w konkursie zorganizowanym przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego powstanie szczegółowa dokumentacja budowlana.

0x0Nowy most w Supraślu jest już gotowy. W ramach inwestycji stary most został rozebrany, a w jego miejsce stanął nowy. Rozbudowano także drogę wojewódzką nr 676. 17 października obiekt został otwarty. Wartość inwestycji to ponad 12 mln zł.

16884Wykonawca drogi S6 na odcinku Goleniów – Nowogard wykonał już 1,8 km kilometra podbudowy z betonu asfaltowego na obu jezdniach drogi ekspresowej w rejonie lotniska Szczecin Goleniów.

PA180028 1Już gotowy, ale jeszcze nie oddany do ruchu jest odcinek drogi ekspresowej S19 węzeł Świlcza – węzłe Rzeszów Południe (Kielanówka). Prace zakończyły się we wrześniu, ale kierowcy będą mogli pojechać nową drogą najwcześniej pod koniec listopada, kiedy zakończy się budowa miejskiego łącznika.

edroga344Podkarpackie samorządy podpisały listy intencyjne na budowę łączników autostradowych w Pilźnie, Kolbuszowej i Ropczycach, a także na nową drogę Miejsce Piastowe – Sanok. Do podpisania porozumień doszło podczas konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”.

nowy sacz most18 października w Nowym Sączu podpisano umowę na realizację inwestycji drogowej pn. "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28" z wyłonionym wykonawcą - Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BANIMEX Sp. z o.o. Firma zaoferowała wykonanie zadania za kwotę ok. 76,5 mln zł z 10-letnią gwarancją na wykonane prace.