Drogi i mosty

edroga243Kilka miejscowości w gminie Ciężkowice (powiat tarnowski) wzbogaciło się o około 6,5 km nowej jezdni. Naprawić drogi, które zostały uszkodzone w wyniku klęsk żywiołowych, udało się dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

budowa 07Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo - węzeł autostrady A1 Stanisławie ucieszy zarówno kierowców, jak i pieszych. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróży: jezdnia będzie poszerzona, powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

excavators 800996 960 720Na budowie drugiego etapu obwodnicy Drezdenka trwają już prace ziemne. Drogowcy pracują także w Rzepinie. Wykonano karczowanie pni i odhumusowanie terenu robót pod tamtejszą obwodnicę. O te inwestycje zabiegali latami sami mieszkańcy. - Konsekwentnie realizujemy nasze priorytetowe cele strategiczne. W 2017 roku to m.in. dostępność transportowa - podkreśla marszałek Elżbieta  Polak.

edroga204Opóźnienia przy przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do wydania przez wojewodę Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) i uruchomienia budowy drogowego obejścia Węgierskiej Górki nie powinny się już zdarzyć. Jest to inwestycja realizowana z budżetu państwa.

edroga059Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podpisał umowy o dofinansowanie dla trzech projektów drogowych w ramach programu Interrreg Polska - Saksonia. Podpisane umowy dotyczą: modernizacji DW nr 351 i 353 oraz budowy mostu granicznego Pieńsk – Deschka.

wp2Zakończył się podstawowy zakres prac na wiadukcie w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Od 21 stycznia z konstrukcji mogą korzystać kierowcy. Nowy obiekt nad drogą krajową nr 5 powstał w ciągu 5 miesięcy.