Drogi i mosty

ducha02Prace na św. Ducha rozpoczęły się w maju 2017 roku i obejmowały przebudowę ul. św. Ducha na długości ok. 290 m od ulicy Złotników do ul. ul. Bosmańskiej. Wykonano nową konstrukcję jezdni, przebudowano kanalizację deszczową, sieć i przyłącza wodociągowe w ul. św. Ducha, zamontowano meble miejskie.

webs71GDDKiA przygotowała dla kierowców mikołajkowy prezent. 6 grudnia otwarty został ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Rychnowo - Olsztynek. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

10002 3Dzięki oddanej do użytku niemal stumetrowej estakadzie będzie można ponownie podróżować między Krynicą-Zdrojem a Grybowem, a co najważniejsze – szybko i bezpiecznie.

IMG 0492Do połowy grudnia 2018 roku ma być gotowy pierwszy fragment trasy N-S - pomiędzy rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego (wzdłuż torów kolejowych). Rozpoczęła się procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę robót.

edroga043Zakres rzeczowy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 – budowa nowych odcinków dróg krajowych oraz wzmocnienie i przebudowa istniejących - był zbyt szeroki. Dodatkowo wystąpiły problemy z właściwym planowaniem i finansowaniem inwestycji.

zima 1Sprzęt do zimowego utrzymania dróg krajowych jest już w gotowości. Około 2300 pojazdów, m.in. pługi, solarki, czy pługi wirnikowe czeka na opady śniegu. W prawie 290 magazynach o łącznej pojemności ok 430 tys. ton zgromadzona jest sól drogowa. Na działania związane z zimowym utrzymaniem planujemy wydać w nadchodzącym sezonie ok. 430 mln zł.