Drogi i mosty

S19 Babica BarwinekGDDKiA wkrótce rozstrzygnie przetarg na wykonanie koncepcji programowej dla 75-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Babica - Barwinek (gr. państwa). Przetarg obejmuje wykonanie koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym budowy drogi ekspresowej S19 wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

edroga808W przetargu na budowę drugiej jezdni S1 Pyrzowice – Podwarpie wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciona Construccion. Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za kwotę ponad 76,8 mln zł w ciągu 20 miesięcy, jednocześnie udzielając 10 letniego okresu gwarancji jakości.

z dabczynski- Spoglądam na polskie drogi od 29 lat jako dostawca produktów – powiedział Zdzisław Dąbczyński, założyciel firmy WIMED. – Te drogi, które ostatnio zostały zbudowane i wyremontowane, w żaden sposób nie ustępują najwyższym standardom na świecie. Postęp jaki dokonał się na polskich drogach jest duży: jakość wykonywanych robót jest bardzo wysoka, dbałość o szczegóły techniczne, dbałość o ciekawe projekty, ciekawe rozwiązania też jest duża. Możemy być z tego dumni, jak wyglądają nasze drogi.

edroga342Zachodniopomorski projekt „Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu S10” ma otrzymać niemal 265 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inwestycja warta jest w sumie prawie 538 mln zł.

roboty drogoweWe wtorek, 4 lipca, rozpoczął się remont nawierzchni alei Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama w Gdańsku. Wkrótce ruszą też modernizacje innych odcinków głównych arterii drogowych miasta. Ważne prace modernizacyjne zaplanowano też na 2018 rok.

482A0459 MediumNa obwodnicy Czarnowąsów, której całkowity koszt ma wynieść 124 mln złotych, wartość zrealizowanych do tej pory robót przekroczyła już 100 mln złotych, a inwestor – Zarząd Dróg Wojewódzkich – szacuje zaawansowanie prac budowlanych na 95 proc.