Inżynieria ruchu

IMG 7525Problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego skrzyżowania w Kcyni w powiecie nakielskim rozwiązało nowe rondo, które dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstało na przecięciu ulic Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia.

autos 182795 960 720W okresie wakacyjnym mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk mogą skorzystać z około 700 darmowych miejsc do parkowania poza centrum miasta. Udostępnione zostaną również płatne parkingi w pasie nadmorskim za 5 zł za dzień.

sygnalKończą się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Wyzwolenia – Mikołowska – Sybiraków w Rybniku. Rondo Mikołowskie zastąpi skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, dzięki czemu ruch samochodowy w tej części miasta będzie bardziej płynny.

pieszy 1Zarząd Dróg Miejskich szuka operatora Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Nowy operator nie tylko będzie na bieżąco obsługiwał system, ale także zajmie się jego rozwojem. Funkcjonalność i innowacyjność to najważniejsze kryteria, które przyjęto w ogłoszonym właśnie przetargu.

edroga139Od 7 czerwca 2017 roku na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zostają wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

IMG 5231Od 3 czerwca do 25 sierpnia br. użytkowników drogi ekspresowej S1 i autostrady A4 czekają zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach. Są one związane z remontem obu jezdni drogi S1 na ww. węźle, tj. nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4.